Skupinové cvičenia

Piloxing® SSP

Piloxing spája to najlepšie z pilatesu, boxu a tanca do jednotného intervalového cvičenia. Na základe najnovších vedeckých poznatkov Piloxing spája formy intervalového tréningu a tréningu naboso pre spálenie maximálneho množstva kalórií a zvýšenie vytrvalosti. Okrem pohybov prevzatých z pilatesu a boxu je Piloxing charakteristický využívaním rukavíc so záťažou, ktoré prispievajú k vytvarovaniu rúk, paží a maximalizuje pozitívne účinky na kardiovaskulárny systém.

Piloxing je určený pre každého, kto má rád hudbu, pohyb, energiu a box.

Piloxing® Barre

Piloxing Barre je nové fitness cvičenie s využitím baletnej tyče, ktoré vychádza z kombinácie disciplín ako poznáme už pri programe Piloxing. Pri Piloxing Barre sa stretávame s prvkami baletu a využívame úspešné splynutie kombinácie pilatesu a boxu. Špeciálna baletná tyč pri Piloxing Barre slúži ako opora tela pri jednotlivých cvikoch, zabezpečuje dosiahnutie lepšej rovnováhy, napomáha väčšej efektivite pri tvarovaní svalov a slúži na podporu dosiahnutia hlbšej a viac zameranej svalovej práce. Na jednej hodine sa môžete cítiť ako krásna ladná balerína a o chvíľku prekvapíte silou počas boxu.
Táto forma piloxingu je zacielená na svalové zaťaženie, obsahuje menej kardia ako ostatné programy. Tyč používame ako pomôcku, takže sa toto cvičenie môže hodiť ľuďom po úrazoch, ktorí uprednostňujú menšiu intenzitu a cvičenie bez doskokov a dopadov.

Piloxing® K.O.

Je vysoko intenzívne športové cvičenie zamerané na celé telo opäť s využitím záťažových rukavičiek. Využíva sa rovnaký základ, ako pri ostatných programoch PILOXING.
PILOXING ® K.O. je dokonalou skúškou fyzickej zdatnosti, toto „vražedné“ cvičenie maximálne preverí vašu výdrž a posunie vaše fyzické schopnosti až za vaše limity. S vysoko intenzívnymi plyometrickými športovo kondičnými drilmi a funkčným tréningom pomôže PILOXING K.O. prekonať prekážky a dosiahnuť takú fyzickú kondičku, o akej sa Vám ani nesnívalo.
Ako celok so silou boxu a plynulosťou a eleganciou pilatesu spálite kalórie a vytvarujete vaše telo spôsobom, ktorý je proste úžasný.
Tento program na rozdiel od klasického PILOXINGu je asertívnejší, intenzívnejší a zahŕňa fázy plyometriky a skokov hore a dole. Každý z pohybov môže byť modifikovaný, nový cvičenec sa musí adaptovať na lekciu a pokiaľ nebude môcť alebo chcieť cvičiť s vysokými intenzitami, tak nárast jeho kondície bude postupný a výsledok sa dostaví neskôr.

Jumping® Fitness

Originálne a zábavné skupinové cvičenie na malých patentovaných trampolínach, určené pre všetky vekové kategórie – od detí cez športovcov až po seniorov. Pozostáva z dynamického skákania, balancovania a šprintov. Zvládnete to aj vy, pretože si môžete nastaviť vlastné tempo. Každý má vlastný priestor – svoju trampolínu, necvičia sa choreografie, a preto ak pôjdete inak, nikto vás nezmetie s davom.

Jumping® Tabata

Tabata je štvorminútový intervalový tréning, pod ktorý sa podpísal japonský profesor Izumi Tabata. Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Rovnako dobre sa dajú v rámci tabaty využiť aeróbne aj posilňovacie cvičenia.

Skladá sa z osem pesničiek pripravených špeciálne na Tabatu, cviky z Jumping Fitness zamerané na rôzne svalové skupiny, pred každým cvikom je inštruktáž o správnom prevedení cviku a dohľad inštruktora nad tým, aby ste cvičili správne a na plno.

Jumping® Kruháč

Jedinečná kombinácia vytrvalostného, dynamického a kardio cvičenia.

Cvičíš na „stanovišti/trampolíne“ určitý časový interval. Po uplynutí tejto doby, postupujete na druhé stanovište, spolu ich bude 6 – 8. Počas hodiny sa stretneš s pomôckami ako sú: overbally, činky, medicinbaly, powerbag, expandery.

Naštartuj svoje telo intenzívny tréningom, kde dosiahneš maximálny výkon. Prinášame workout, pri ktorom môžeš spáliť až 1000 kalórií, zrýchľuješ metabolizmus, zvyšuješ svoju kondíciu a formuješ svoje telo. Komplexnosť cvičenia pokryje všetko, čo v tomto smere tvoje telo potrebuje.

FLOWIN®

FLOWIN ® je moderný švédsky produkt a koncept cvičenia i posilňovania, ktorý sa vyvíja od roku 2003. FLOWIN ®  sa dá naplno cvičiť bez doskokov a zaťaženia kĺbov. Využíva sa aj v rehabilitácii, športových tréningoch či najrôznejších pohybových aktivitách.

FLOWIN ® využíva tzv. frikciu – pohyb medzi hladkým a poddajným povrchom. Ak musia svaly v pohybe na tomto rozhraní vykonávať či brzdiť pohyb, vzniká mimoriadne intenzívna svalová práca. Ohromujúci efekt cvičenia je dosiahnutý práve patentovanou technológiou Friction Training™, ktorá je celkom odlišná od bežného nekontrolovaného kĺzania, či šmýkania. Optimálna tréningová pomôcka pre skupiny i jednotlivcov – využíva sa iba vlastná energia a váha segmentov tela.

FLOWIN ® aktivuje v každom cviku niekoľko svalových skupín. Výsledkom je lepšia stabilita, pevnosť, pružnosť a rýchlosť. Cvičí sa v stoji, v kľaku, v polohách na chrbte, na bruchu alebo na boku. Body opory zabezpečujú špeciálne mäkké podložky pre nohy a ruky, prípadne lakte a kolená. Kombinácia záťaže a pohybu dokáže vygenerovať pre každého maximálne svalové úsilie bez ohľadu na vek.

Perfektné cvičenie s okamžitým účinkom splní očakávania i tých najnáročnejších klientov.

FLOWIN® Pilates

Je mimoriadne výhodný pre kontrolované pomalé  a rehabilitačné cvičenia, nakoľko využíva zatvorené cviky. Inštruktor dokáže implementovať cviky v stabilizačnom tréningu, alebo v programoch s cieľom získania rozsahu pohybu, dynamiky a svalovej sily. Vzhľadom na kontrolovaný pohyb je cvičenie vhodné aj pre jedincov, ktorí majú problémy s osteoartrózou.

Kontrola frikcie je presná a rozsah pohybu neprekročí úroveň momentálnej svalovej sily.

FLOWIN® Tabata

Tabata je štvorminútový intervalový tréning, pod ktorý sa podpísal japonský profesor Izumi Tabata. Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Rovnako dobre sa dajú v rámci tabaty využiť aeróbne aj posilňovacie cvičenia.

Skladá sa z osem pesničiek pripravených špeciálne na Tabatu, cviky sú zamerané na rôzne svalové skupiny, pred každým cvikom je inštruktáž o správnom prevedení cviku a dohľad inštruktora nad tým, aby ste cvičili správne a na plno.

TRX®

Total-Body Resistance Excercise

Tento druh cvičenia pomáha budovať pevný stred tela a zvyšuje svalovú vytrvalosť.
Cvičenie s TRX je vhodné pre ľudí v akejkoľvek fyzickej kondícii (pre profesionálnych športovcov aj pre seniorov)
TRX buduje svalovú silu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizačné svalstvo. Je určený pre cvičencov všetkých úrovní, od začiatočníkov až po profesionálnych športovcov.

Je to rýchle a efektívne posilňovanie celého tela.

TRX® je originálny nástroj funkčného tréningu pre cvičenie s vlastnou váhou tela. Je zložený z dvoch pevných popruhov nastaviteľnej dĺžky.

TRX® BOOTCAMP

Pomáha budovať pevný stred tela a zvyšuje svalovú vytrvalosť. TRX® je originálny nástroj funkčného tréningu pre cvičenie s vlastnou váhou tela.

Spojenie TRX® a BOOTCAMP je jedinečná kombinácia vytrvalostného a dynamického cvičenia.

Naštartuj svoje ráno s intenzívny tréningom, kde dosiahneš maximálny výkon. Prinášame workout, pri ktorom môžeš spáliť až 1000 kalórií, zrýchľuješ metabolizmus, zvyšuješ svoju kondíciu a formuješ svoje telo. Pod vedením inštruktorov postupne prekonáš svoje limity a dokážeš to, čo by si nikdy predtým neodcvičil. Komplexnosť cvičenia pokryje všetko, čo v tomto smere tvoje telo potrebuje.

TRX® + BOSU®

TRX® YOGA

Plynulé, pokojné a jemné pohyby pre celé telo. Rovnováha je UMENIE.
Je to hranica medzi tlakom a uvoľnením. Je to tvorivý proces, ktorý Ťa vedie k dobrým pocitom.

Cviky / pozície, ktoré poznáš z klasickej jogy si teraz môžeš vychutnať v zaujímavejšej podobe. Pri niektorých pozíciách Ti TRX® pomôže a pri iných naopak zťaží.

TRX® FIT MIX

Kombinácia základných cvikov TRX®️ s pomôckami.

Séria cvikov v pomalšom tempe na posilnenie brušných svalov, chrbta, ramien, hrudníka a nôh. Tréning je vhodný pre všetkých.

TRX® BUTT ON FIRE

Tréning po ktorom bude tvoj ZADOK horieť. Seria cvikov zameraných na spodnú časť tela a brucho. Tréning je vhodný pre všetkých. Prídu si na svoje nie len ženy ale aj muži 🙂

KRUHOVÝ TRÉNING

TRX, RIP, Kettlebells, VIPR, Swissball, Gravity, Lana a mnoho ďalšieho.

Máte obavy, ako to zvládnete? Zachovajte pokoj J Je to síce kruhový tréning, ale hlavu vám nezamotá a do vrtule vás nepošle. Každé cvičenie má svoju ľahšiu a ťažšiu verziu.

Cieľom nie je vypľuť dušu alebo zaspať niekde cestou domov, ale vďaka využitiu pomôcok pre funkčné cvičenie zažiť zábavný, dynamický tréning pre zvýšenie všeobecnej kondície a kvality pohybu.

BAFIT BOOT CAMP

Bootcamp je vysoko efektívny tréning tvorí jedinečná kombinácia vytrvalostného a dynamického cvičenia, namixovaných hudobných setov. Kardio na rebríkoch a workout s paletami a gumami pod vedením inštruktora ťa nikdy nebude nudiť. Počas 60 minút skupinového cvičenia zažiješ intenzívny tréning a dosiahneš maximálny výkon. Prinášame novinku, pri ktorej môžeš spáliť až 1000 kalórií. Spáliš viac, formuješ viac, posilňuješ viac. A ešte ťa to bude baviť.

Je to životný štýl pre všetkých, čo chcú robiť veci naplno alebo úplne inak. Počas jedného skupinového cvičenia zažiješ intenzívny tréning a dosiahneš maximálny výkon. Prinášame workout, pri ktorom môžeš spáliť až 1000 kalórií, zrýchľuješ metabolizmus, zvyšuješ svoju kondíciu a formuješ svoje telo. Pod vedením inštruktorov postupne prekonáš svoje limity a dokážeš to, čo by si nikdy predtým neodcvičil. Komplexnosť cvičenia pokryje všetko, čo v tomto smere tvoje telo potrebuje. Výsledky nastupujú rýchlo a za krátky čas sa dostaneš do kondície.

Chýbajú Ti úžasne zábavné chvíle na detskom ihrisku? Tento tréning Ti ich vráti.

BOSU®

BOSU je jedna z viacerých zaujímavých cvičebných nástrojov, ktorý sa v poslednej dobe objavil vo svete fitness. Dá sa použiť na rôzne aktivity, popri ktorých pracujeme na vytrvalosti, sile, rovnováhe a stabilite. Na jednej strane je mäkká stláčajúca sa polguľa a na druhej tvrdá rovná plocha, ktorá nám umožňuje používať BOSU mnohými jedinečnými spôsobmi.

V čom je BOSU® výnimočné?

  • posilňuje hlboké svaly stredu tela
  • zlepšuje rovnováhu a zapájanie správnych svalových reťazcov
  • je to funkčné posilňovanie
  • využíva sa pri kardiovaskulárnom (aeróbnom) tréningu, silovom tréningu či strečingu
  • pomáha vyformovať problematické časti tela, precvičuje kompletne celé telo

BOSU® Tabata

Tabata je štvorminútový intervalový tréning, pod ktorý sa podpísal japonský profesor Izumi Tabata. Tabata je intenzívny intervalový tréning, ktorý pozostáva z 20 sekúnd maximálnej aktivity a 10 sekúnd odpočinku opakujúcich sa za sebou 8-krát. To znamená, že jedna tabata trvá 4 minúty. Za 20-30 minút možno týmto spôsobom precvičiť a vyformovať celé telo. Rovnako dobre sa dajú v rámci tabaty využiť aeróbne aj posilňovacie cvičenia.
Skladá sa z osem pesničiek pripravených špeciálne na Tabatu, cviky sú zamerané na rôzne svalové skupiny, pred každým cvikom je inštruktáž o správnom prevedení cviku a dohľad inštruktora nad tým, aby ste cvičili správne a na plno.

FOLKY – POLKY

Folky – Polky sú spojením ľudového tanca a aerobiku. Cvičenie kombinuje dynamické prvky ľudového tanca s aerobnými pohybmi v rytme chytľavej ľudovej hudby.

Folky – Polky sú určené všetkým – súboristom i úplným začiatočníkom, skrátka každému, kto rád tancuje, má rád pohyb alebo si chce zlepšiť svoju kondíciu.

Za týmto krásnym projektom stojí  umelecký vedúci SĽUK-u, tanečník Stano Marišler.

Kalistenika

Kalistenika je cvičenia s vlastným telom, od úplných základov • drepy • kľuky • príťahy • … až po najnáročnejšie varianty cvičení • stojky na hlave • stojky na rukách • drepy na jednej nohe • vlajky •

Tréningy sú vedené zaujímavou formou.

 

Jednou z najdôležitejších vecí pri cvičení s vlastnou hmotnosťou je mať silné a pevné jadro – CORE. Na tréningoch budeme obzvlášť dbať na tieto partie. Tehličky sú zaručené

Pilates

Primeraná sila a flexibilita sú vlastnosti, ktoré nášmu telu často chýbajú.
Posilni hlboké a aj povrchové svalstvo = Tvoje telo bude PEVNÉ a SILNÉ. Súčasne správnym spôsobom telo ponaťahuješ a zlepšíš tak jeho ohybnosť.

Zdravý chrbát

Zdravá chrbtica je pilierom nášho tela, ktorú veľmi často vystavujeme nepriaznivým vyplyvom. Nesprávne držanie tela a sedavá práca spôsobuje bolesť chrbta, krčnej chrbtice a bolesť v krížovej oblasti.

Posilni, natiahni a uvoľni všetky svaly na Tvojom tele, odbúraj bolesť krčnej chrbtice, lopatiek, ramien a zlepši tvoje držanie tela.

MOBILITY & FLEXIBILITY

(pre športovcov) 

Tréning je zameraný na zlepšenie pohyblivosti celého tela, zlepšenie držania tela, na prevenciu a liečbu bolestí krčnej a driekovej chrbtice. Pri cvičení využívame strečingové cvičenia a špeciálne kinezioterapeutické cviky.

Získaj lepšiu ohybnosť a zníž riziko poranenie kĺbov, šliach a väzov.